آزمون SAT چیست ؟ کاملترین توضیح درباره این تست

متن کامل

آزمون SAT چیست؟
یکی از دو آزمون استاندارد پذیرش دانشگاهی در ایالات متحده است. (دیگری ACT است). SAT توسط هیئت مدیره کالج، که برنامه های PSAT و AP (برنامه ریزی پیشرفته) را اداره می کند به صورت یک سازمان غیرانتفایی پیش برده میشود.

SAT ابتدا با آزمون IQ ارتش سازگار بود و برای اولین بار در سال 1926 به عنوان یک آزمون پذیرش کالج پذیرفته شد. با این حال، تا سال 1933، هنگامی که رئیس جمهور هاروارد شروع به استفاده از این آزمون برای ارزیابی متقاضیان بورس تحصیلی کرد، این آزمون فراگیر نشده بود، زیرا او معتقد بود که این یک سنجش مؤثر از پتانسیل فکری است.

این دیدگاه از SAT موجب محبوبیت آن شد و تا دهه 1940، آزمون استاندارد برای همه ی متقاضیان کالج شد، از این رو به بیش از 300,000 نفر در سراسر کشور اعطا شد.

تسلط SAT در آزمون پذیرش کالج، با ایجاد ACT در سال 1959 به چالش کشیده شد. اگر چه در ابتدا بسیار کمتر از SAT محبوب داشت ولی در مناطق midwest (بخشی از ایالات متحده که میان کوه های راکی و مرزشرقی اوهایو قرار دارد) و کوهستان برگزار میشد و در سال 2010 واقعا از SAT فراتر رفت و تبدیل به محبوب ترین آزمون پذیرش کالج شد.

 

چرا مردم این آزمون را میدهند؟
SAT یک آزمایش استاندارد است که نشان می دهد مدارس چگونه شما را  با اندازه گیری مهارت های کلیدی مانند درک مطلب، توانایی محاسباتی و وضوح بیان برای کالج آماده می کنند. از آنجا که دانش آموزان زیادی این آزمون را می گذرانند و همچنین داده هایی را در مورد چگونگی مقایسه شما با همسالانتان در سطح کشور به مدارس ارائه می دهد. 

اگر متقاضی کالج ها یا دانشگاه های ایالات متحده هستید، مطمئناً باید یکی از آزمون های SAT یا ACT را بگذرانید، زیرا  باید نمرات آزمون را با درخواست خود ارسال نمایید. با توجه به جایی که می خواهید درخواست کنید، نمره ACT یا SAT شما می تواند تا 50٪ از تصمیم پذیرش را حساب کند، بنابراین نمره آزمون استاندارد حیاتی شده است.

 

 

کدام مدرسه ها SAT را قبول میکنند؟

تمام کالج های چهار ساله در ایالات متحده SAT را قبول می کنند و همانگونه که در بالا ذکر شد، اکثر مدارس نیاز به SAT یا ACT دارند (آنها بین این دو تفاوت زیادی قائل نیستند). با این حال، تعداد بیشتری از کالج ها و دانشگاه ها با سیاست های انعطاف پذیر تر وجود دارد، پس مطمئن شوید که با مدارس خاصی که قصد دارید از آنجا پذیرش بگیرید حتما جزئیات تفاوتی که بین دو ازمون دارند را بررسی کنید.

اگر دانشجوی آمریکایی هستید که می خواهید در مدارس انگلستان یا کانادا تحصیل نموده یا یک دانشجوی بین المللی که امیدوار به شرکت در کالج در ایالات متحده است، باشید باید آزمون SAT یا ACT را بگیرید. این مقاله به سوالات شما پاسخ میدهد.

 

 خرید کتاب McGraw Hill Education SAT 2021                                                          The Official SAT Study Guide 2018+DVD خرید کتاب                                                                                

 

                                                                                            

 

 

SAT از چه قسمت هایی تشکلیل شده است؟
SAT دارای ده بخش است: اول همیشه یک مقاله است، به دنبال آن دوتا خواندن (Reading)، دوتا ریاضی (Math)، یک نوشتن(writing) و یک بخش تجربی از 25 دقیقه هر یک (به ترتیب تصادفی) و سپس یک 20 دقیقه خواندن، یک 20 دقیقه ریاضی و یک بخش نوشتن 10 دقیقه ایی است. تست اغلب انتخاب چندگانه است، به استثنای مقاله در ابتدای آزمون و 10 سوال شبکه در یک بخش 25 دقیقه ای ریاضی.

* Critical Reading (خواندن موضوعی) : دو بخش 25 دقیقه ایی 48 Passage-Based  / یک بخش 20 دقیقه ایی 19 Sentence Completions


* Math ( ریاضی ) : دو بخش 25 دقیقه ایی 44 Multiple Choice / یک بخش 20 دقیقه ایی10 Grid-Ins


* Writing ( نوشتاری ) : یک مقاله 25 دقیقه ایی 25 Improving Sentences / یک بخش 25 تایی 

18 Identifying Sentence Errors / یک بخش 10 تایی6 Improving Paragraphs

 

 

                                   خرید کتاب Official SAT Study Guide 2020 Edition by The College Board             SAT Math Tests خرید کتاب                                                                  

 

SAT چگونه امتیاز (نمره) میدهد؟
هنگامی که امتحان را دادید، امتیاز بین 600 و 2400 را به دست می آورید، که مجموع مطالب خواندن (reading)، ریاضیات (math) و نوشتن (writing) بین 200 تا 800 است. اما از کجا می توان از این تعداد استفاده کرد؟

شما با نمره خام برای هر بخش موضوع شروع می کنید: تعداد سوالاتی که منفی داشتید ¼ برابر تعداد نادرست شما پاسخ دادید. این شماره پس از یک فرایند به نام معادله، به نمره مقیاس تبدیل می شود. هیئت مدیره کالج کمی در مورد این که این روند دقیقا چه کار می کند، اما براساس ارزش سالانه داده ها به جای اینکه مردم در یک تاریخ آزمون خاصی انجام دهند، است.

میانگین نمره SAT تقریبا 1068 است، که سال به سال متغیر است، اما آنچه که برای شما نمره خوبی محسوب می شود بستگی به دانشگاه و کالج مورد نظر شما دارد. برای رفتن به یک مدرسه عالی، شما احتمالا نیاز به نمره بالاتر از 2000 دارید اما برای شاخه محلی دانشگاه دولتی شما ممکن است فقط با 1400 شما را پذیرش کند.

توجه داشته باشید که SAT دوباره طراحی شده شامل برخی از تغییرات بزرگی در امتیاز می باشد: به مقیاس 400-1600 بازگشت (شما نمره ریاضی و نمره خواندن / نوشتن را دریافت خواهید کرد) و خلاص شدن از مجازات پاسخ اشتباه است.

 

        خرید کتاب Princeton Review SAT Prep 2021                              

 

 

                                  خرید کتاب SAT Prep Plus 2021

                    

خرید کتاب SAT (اس ای تی)
آزمون SAT یا Scholastic Assessment Test آزمون استانداردی است که جهت ورود به کالج و بعضی از دانشگاه ها در مقطع کارشناسی "Undergraduate"  مورد نیاز میباشد.
عمدتا" متقاضیان در سالهای یازدهم و دوازدهم اقدام به شرکت در این آزمون مینمایند.باید توجه داشت که آزمون SAT Subject  نوع دیگری از این آزمون میباشد که در 5 رشته ریاضیات، تاریخ آمریکا و جهان، علوم و زیست شناسی ، زبانهای خارجی و ادبیات انگلیسی برگزار میگردد.باید توجه داشت که آنچه شرط لازم برای ورود به کالج میباشد SAT عمومی یا SAT General است که موضوع این بخش میباشد.این آزمون توسط College Board برگزار میگردد و حداقل در 6 مقطع زمانی در سال برگزار میگردد که این تاریخها در سایت www.collegeboard.org اعلام میگردد. این آزمون در سال 2016 دستخوش تغییراتی گردیده است و سیستم نمره دهی جدید 400-1600 میباشد که بنابر اعلام رسمی سایت کالج بورد میانگین نمره آزمون نسل جدید 1000 می باشد. در ادامه اجزای جدید آزمون با جزئیات آورده شده است.
بخش درک مطلب: Evidence-Based Reading
تمامی سوالات این بخش به صورت چند گزینه ای می باشند و می بایست بر اساس متون مربوطه پاسخ داده شوند. برخی متون شامل نمایه های اطلاعاتی مانند جدول، نمودار و یا گراف می باشند که البته پاسخگویی به سوالات آنها مبتنی بر دانش ریاضی نخواهد بود. مباحث متون مربوطه معمولا از منابع ذیل اقتباس می شود:متون ادبی کلاسیک یا معاصر آمریکا، متونی مرتبط با اقتصاد، روان شناسی، جامعه شناسی، زیست شناسی، زمین شناسی، شیمی و فیزیک نمره منفی یرای پاسخ های ناصحیح منظور نمی شود و تعداد سوالات این بخش 52 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 65 دقیقه می باشد.نمره این بخش با ترکیب با بخش نگارش و آزمون زبانی اعلام میشود و از 200 تا 800 می باشد.
بخش نگارش و آزمون زبانی: Writing and Language Test
تمامی سوالات این بخش به صورت چند گزینه ای می باشند و می بایست بر اساس متون مربوطه پاسخ داده شوند. تمامی سوالات در قالب متن مورد سئوال قرار می گیرند و معمولا پاسخگویی صحیح منوط یه درک مطلب نیز می باشد. به عبارت دیگر، نکات دستوری زبان به ندرت به صورت صرف مورد آزمون قرار می گیرد. این بخش در نظر دارد که دستور زبان نوشتاری زبان انگلیسی را مورد آزمون قرار دهد که اساسا سوالات این بخش مشتمل بر نکات گرامری، ساختار جمله، کاربرد دستور زبان و قواعد نشان گذاری می شود. نمره منفی یرای پاسخ های ناصحیح منظور نمی شود. تعداد سوالات این بخش 44 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 35 دقیقه می باشد. نمره این بخش با ترکیب با بخش درک مطلب اعلام میشود و از 200 تا 800 می باشد.
بخش ریاضیات: Math
 این بخش مباحث مربوط به هندسه، آمار و احتمال و مثلثات را مورد آزمون قرار می دهد. بخش اعظم سوالات به صورت چند گزینه ای و برخی پاسخ محور می باشند بدین معنی که دانش آموزان می بایست با انجام محاسبات مربوطه، پاسخ مربوطه را خود بدست بیاورند. نمره منفی یرای پاسخ های ناصحیح منظور نمی شود. نمره این بخش 200 تا 800 می باشد.
بخش ریاضیات خود در قالب دو بخش ارایه می شود:
بخش اول: تعداد سوالات این بخش 20 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 25 دقیقه می باشد و استفاده از ماشین حساب در این بخش مجاز نمی باشد
بخش دوم: تعداد سوالات این بخش 38 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 55 دقیقه می باشد و استفاده از ماشین حسابدر این بخش مجاز می باشد.
بخش انشاء: Essay (Optional)
این بخش در انتهای آزمون پس از بخش درک مطلب و بخش نگارش و آزمون زبانی مورد آزمون قرار می گیرد.این بخش اختیاری می باشد و جزو ملزومات برخی دانشگاه ها نمی باشد. این بخش مشتمل بر 3 مهارت خواندن، تحلیل و نگارش می باشد. مدت پاسخگویی به این بخش 50 دقیقه می باشد. نمره این بخش بین 2 تا 8 می باشد که به صورت مستقل گزارش می شود.

 

برای مشاهده تمامی کتاب های SAT اینجا کلیک کنید.


جهت سفارشات تلفنی تكي يا عمده با شماره های 02166479056 - 09190220709 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق وبسایت فروشگاه اینترنتی پیک زبان اقدام به خرید کنید.

19 بهمن 1399
تعداد بازدید: 39
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.peykezaban.com

نظرات

فروش انواع کتاب های زبان خارجی انگلیسی , آلمانی , فرانسه ,ترکی استانبولی و دیگر زبان های زنده دنیا در قالب های  آموزشی , دانشگاهی , مهارتی , آزمون ها و... در فروشگاه اینترنتی پیک زبان با کادری مجرب و با سابقه فراهم گردیده است. متقاضیان محترم می توانند در کمترین زمان ممکن بدون مراجعه حضوری از تمامی نقاط کشور اقدام به خرید اینترنتی کتاب زبان نمایند.

با تشکر مدیریت فروشگاه پیک زبان

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×