معتبرترین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران کدامند؟

متن کامل

در این مقاله می‌توانید لیست معتبرترین مراکز برگزاری آزمون آیلتس را همراه با اطلاعات تماس مشاهده کنید.


از آنجایی که در حال حاضر، آزمون آیلتس یکی از با ارزش ‌ترین آزمون های زبان انگلیسی محسوب می‌شود و تعداد متقاضیان شرکت در این آزمون، روزبه روز درحال افزایش می باشد ، مراکز زیادی در سراسر ایران هستند که این آزمون را برگزار می کنند. اما چگونه می‌ توانیم از میان تمام آن‌ ها، مراکز قابل اعتماد را تشخیص دهیم؟ پیک زبان در این مقاله به شما کمک می کند تا بدون دردسر، یک مرکز معتبر برای آزمون خود بیابید و با خیال راحت برای شرکت در آزمون ثبت‌نام کنید.


کدام مراکز در ایران می‌ توانند آزمون آیلتس برگزار کنند؟


باوجود این‌که مراکز زیادی برای برگزاری امتحان آیلتس در ایران وجود دارد، تنها تعدادی از آن‌ ها از سوی سازمان سنجش مجوز برگزاری آزمون‌های بین‌المللی را گرفته‌­اند و مؤسساتی که بدون مجوز آزمون برگزار می‌نمایند، فعالیت‌شان غیر قانونی است و مدرکی که صادر می‌کنند، هیچ اعتباری نخواهد داشت . اما مؤسساتی را که در این مقاله به شما معرفی می­‌کنیم، سازمان سنجش تأیید کرده و از طرف شرکت IELTS مجوزهای لازم را کسب نموده‌­‌اند.


1) مؤسسه فرهنگی و هنری ایرسافام


مؤسسه ایرسافام ضمن برگزاری دوره های آموزشی زبان انگلیسی، سال­‌هاست که مجوز برگزاری آزمون IELTS را کسب نموده و این آزمون را در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌­کند. متقضیان می‌­توانند ثبت‌­نام و پرداخت خود را به صورت آنلاین یا تلفنی انجام دهند و زمان آزمون شفاهی را انتخاب نمایند.


نشانی: تهران، شریعتی، بالاتر از پل صدر، خیابان شهید میرزاپور، قلندری شمالی، بن بست ساناز، پلاک ۳


تلفن تماس: ۰۲۱۷۵۲۹۲


2) مؤسسه آیلتس تهران


مؤسسه آیلتس تهران در شهرهای مختلف ایران مثل تهران، کرج، شیراز، اصفهان، زنجان و کیش، آزمون‌­های آکادمیک و جنرال برگزار می­‌کند. این مؤسسه ضمن برگزاری دوره­‌های آموزشی در این زمینه، با کسب مجوز معتبر، سال­‌هاست که تجربه برگزاری چنین آزمون‌هایی را کسب نموده و از مؤسسات معتبر در این زمینه محسوب می‌­شود.


نشانی: فرمانیه، خیابان لواسانی، بعد از آقایی، ساختمان نامی، پلاک ۱۱۸، طبقه ۵


تلفن تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۷


3) مؤسسه عصر دین و دانش


مؤسسه آموزش عالی عصر دین و دانش از سال ۱۳۷۴ و با هدف برگزاری دوره‌های آموزش عالی در تمام مقاطع تحصیلی تأسیس شده‌­است. این مؤسسه نیز یکی از مراکز برگزاری آزمون­‌های بین‌المللی است و مجوزهای لازم را از طرف شرکت IELTS و سازمان سنجش اخذ نموده‌­است.


نشانی: تهران ، خیابان ولی­عصر ، ضلع شمالی پارک ساعی،کوچه ساعی یکم، بن­بست دانش، مؤسسه آموزش عالی عصر دین و دانش


تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۶۴۴۶۹۰ - ۰۲۱۸۸۶۴۴۶۹۱


4) مؤسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین (Offsite مؤسسه آیلتس تهران)


مؤسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین یکی از مراکز معتبر برگزارکننده آزمون‌­­های آیلتس در کشور است که ضمن برگزاری دوره­‌های آموزشی، آزمون­‌های بین‌­المللی نیز برگزار می‌­کند.


نشانی: تهران، بزرگراه شهید مدرس شمال، خیابان شهید دستگردی (ظفر)، پلاک ۲۱۵، برج های طلایی کیش، طبقه اول


شماره تماس: ۰۲۱۲۲۹۲۱۵۲۴- ۰۲۱۲۲۹۲۱۵۳۲- ۰۲۱۲۲۹۲۱۵۷۹- ۰۲۱۲۲۹۲۱۰۹۷

 

                                                                                                                                           

 

5) مؤسسه پارسیان (Offsite موسسه آیلتس تهران):


مؤسسه پارسیان از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را جهت برگزاری آزمون­ های آیلتس شروع کرد و از آن زمان تاکنون دوره‌های مختلفی در زمینه آمادگی برای شرکت در این آزمون­‌ها نیز برگزار می­‌کند.


نشانی: تهران، جنت­آباد شمالی، نرسیده به اتوبان نیایش، جنب بانک سینا، پلاک ۲۶۸، طبقه ۳


شماره تماس: ۰۲۱۷۱۰۵۳۲۵۳


6) موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس (Offsite مؤسسه آموزش عالی عصر دین و دانش)


مؤسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس، یکی از مؤسسات معتبر در ایران محسوب می­‌شود و فعالیتش را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده­‌است. این مؤسسه از سال ۱۳۹۷ مجوزهای لازم جهت برگزاری آزمون آیلتس را دریافت کرد و تنها مؤسسه آموزشی در سطح شهر مشهد به حساب می­‌آید که مجوز برگزاری این آزمون را کسب نموده­‌است.


نشانی: مشهد، بلوار سجاد، بین ۱۴ و ۱۶، پلاک ۳۴۲، طبقه دوم


شماره تماس: ۰۵۱۳۷۶۴۶۶۲۰ - ۰۵۱۳۷۶۷۴۰۳۷ – ۰۵۱۳۷۶۲۰۱۴۳


7) موسسه فرهنگی و هنری فن­ آوران اطلاعات رهام (Offsite موسسه آیلتس تهران):


این مؤسسه از سال ۱۳۹۶ مجوزهای لازم را به عنوان آفسایت مؤسسه آیلتس تهران کسب کرد و از آن زمان تاکنون، آزمون­‌های رسمی آیلتس را در استان البرز برگزار می­‌کند.


نشاني: کرج، خیابان بهار، بن بست ۱۳ آبان، پلاک ۳۶۰


شماره تماس: ۰۲۶۳۲۲۲۰۸۳۰ - ۰۲۶۳۲۲۴۲۸۳۴


8) آیلتس ایران زمین


آیتلس ایران زمین یکی دیگر از مراکز برگزاری آزمون آیلتس به حساب می­‌آید که می‌­توانید از طریق اطلاعاتی که در قسمت پایین درج شده­‌است، با این مؤسسه در ارتباط باشید.


نشاني: تهران، سعادت آباد، خیابان ۳۱، پلاک۶۶، ساختمان بیان برتر


شماره تماس: ۰۲۱۸۸۶۸۸۹۶۷


فرمت برگزاری آزمون در مراکز برگزاری آزمون آیلتس


آزمون آیتلس هم به صورت کامپیوتری و هم به صورت کاغذی برگزار می ‌شود. کسانی‌که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند، باید قبل از ثبت‌نام در وبسایت مراکز معتبر، تصمیم بگیرند که قصدشان شرکت در آزمون کامپیوتری است یا کاغذی. مراکزی که در بالا معرفی کردیم، در کنار آزمون کاغذی که به همان شیوه سنتی گذشته است، مدتی است که آزمون کامپیوتری نیز برگزار می‌ کنند. بخش اسپیکینگ هر دو آزمون به صورت حضوری برگزار می‌ شود و در این مورد هیچ تفاوتی بین این دو آزمون دیده نمی‌ شود. بخش‌ های مربوط به ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ هردو آزمون نیز کاملاً شبیه هم است. اما این که کدام آزمون بهتر است یا اینکه شما از کدام آزمون نتیجه بهتری می گیرید، کاملاً به خودتان بستگی دارد.


اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که سرعت تایپ‌شان از سرعت نوشتن‌شان بیشتر است و استفاده کردن از تکنولوژی را ترجیح می‌ دهند؛ یا اینکه در محیط های شلوغ ذهن شان قفل می شود و استرس تمام وجودشان را می‌گیرد، ما به شما پیشنهاد می ‌کنیم که آزمون کامپیوتری را انتخاب کنید. در آزمون کامپیوتری می‌­توانید در روز و ساعت دل‌خواه امتحان دهید و نتیجه آزمون خود را زودتر از آزمون کاغذی دریافت کنید.


در پایان مقاله بهتر است به بررسی چندین سؤال متداول در این زمینه بپردازیم که اکثراً در ذهن متقاضیان ایجاد می‌شود:


کی برای شرکت در آزمون اقدام کنم؟


از آنجایی که آزمون آیلتس چندین بار در سال برگزار می‌­شود، می‌توانید با مراجعه کردن به یکی از سایت‌­هایی که در بالا به شما معرفی شد، از زمان و مکان دقیق برگزاری آزمون، مطلع شوید.


برای ثبت‌­نام در آزمون آیلتس، چه مدارکی باید داشته باشم؟


مهم‌­ترین مدرکی که بهش نیاز دارید، پاسپورت شماست که باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد؛ چون شماره پاسپورت شما در کارنامه قید می‌­شود و اگر بخواهید پاسپورت را عوض کنید، باید کارنامه هم مجدداً چاپ کنید که هم برای شما هزینه بیشتری ایجاد می‌­کند و هم وقت شما را می‌­گیرد؛ پس قبل از ثبت‌نام از این مسئله مطمئن شوید.


متقاضیان مشمول نظام وظیفه که پاسپورت ندارند، چه مدارکی باید همراه خود داشته باشند؟


این افراد می‌توانند به صورت آنلاین با کارت ملی ثبت‌نام کنند و در روز آزمون هم نامه اشتغال به تحصیل خود را همراه کارت ملی و یک مدرک شناسایی معتبر دیگر ببرند.


مدرک آیلتس چند سال اعتبار دارد؟


مدرک آیلتس از زمان صدور به مدت ۲ سال اعتبار دارد.


نتایج آزمون آیلتس چه زمانی اعلام می‌­شود؟


معمولاً نتیجه آزمون ۱۳ روز بعد از آزمون منتشر می­‌شود که به صورت آنلاین می‌توان از آن مطلع شد.


سخن پایانی


در این مقاله سعی کردیم مراکز معتبری که در ایران آزمون آیلتس برگزار می ‌کنند رامعرفی کنیم و شرایط برگزاری آزمون را بررسی نماییم. با این حال اگر هنوز سؤالی برایتان باقی مانده، از پیک زبان بپرسید تا در سریع ‌ترین زمان ممکن به آن پاسخ دهیم.

 

برای خرید تک یا عمده از فروشگاه اینترنتی پیک زبان با شماره های 02166479056 و همراه 09190220709 در (تلگرام , واتس آپ) با ما در ارتباط باشید.

ID Instagram : @peyke_zaban

23 شهریور 1400
تعداد بازدید: 55
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.peykezaban.com

نظرات

فروش انواع کتاب های زبان خارجی انگلیسی , آلمانی , فرانسه ,ترکی استانبولی و دیگر زبان های زنده دنیا در قالب های  آموزشی , دانشگاهی , مهارتی , آزمون ها و... در فروشگاه اینترنتی پیک زبان با کادری مجرب و با سابقه فراهم گردیده است. متقاضیان محترم می توانند در کمترین زمان ممکن بدون مراجعه حضوری از تمامی نقاط کشور اقدام به خرید اینترنتی کتاب زبان نمایند.

با تشکر مدیریت فروشگاه پیک زبان

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×