ترکیه مقصد محبوب مهاجرین

متن کامل

در چند دهه اخیر ترکیه یکی از مقاصد محبوب و مناسب برای کسانی است که قصد مهاجرت دارند،این کشور به دلیل رشد اقتصادی و شباهت فرهنگی زیادی که با کشور خودمان دارد یکی از مناسب ترین گزینه ها برای مهاجران است.


چرا ترکی استانبولی؟


البته علاوه بر این مزایا سادگی و نزدیکی زبان ترکی استانبولی به زبان فارسی و یادگیری راحت تر آن نسبت به سایر زبان ها یکی از مهم ترین عللی است که این کشور را برای مهاجران ایرانی محبوب کرده است.


یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت خوداموز:


اگر به اندازه کافی زمان ندارید تا در کلاس های آموزش زبان ترکی صرف کنید و یا علاقه ای به هزینه کردن برای کلاس و معلم ندارید منابع آموزشی خوداموز ترکی استابولی بهترین منبع برای یادگیری این  زبان است.


1-آموزش زبان ترکی به شیوه نصرت:


اموزش نصرت به صورت فایل صوتی است که یادگیری را در هر زمان برای شما ممکن می سازد.


2-بسته خوداموز ترکی استانبولی به روش مادری:


این بسته شامل کتاب و نرم افزار اموزشی و فایل صوتی است که همه این ها در کنار هم یادگیری زبان ترکی را برای شما عزیزان به راحت ترین شکل ممکن میسر می سازد


3-ترکی استانبولی در سفر:


با این کتاب می توانید به پر کاربرد ترین جملات و مکالمات ترکی دسترسی داشته باشید،این کتاب شامل مکالمات پرکاربرد حین خرید،در مطب دکتر،سینما و ... را شامل می شود.


4-مجموعه یدی ایکلیم  YEDI IKLIM:


اگر هیچ آشنایی با زبان ترکی ندارید اصلا نگران نباشید چون بخش های مختلف این کتاب کمک می کند تا  به شیوه ای و کاربردی این زبان را یاد بگیرید. آموزش گرامر، مکالمه، مهارت نوشتاری و شنیداری در این کتاب به شیوه ای اثر بخش انجام شده است و کمک می کند تا کاملا بر مهارت های چهارگانه زبان ترکی مسلط شوید. متدآموزشی این کتاب به گونه ای تدوین شده است که شما بر موضوعات کلی مسلط شوید و بعد از پایان هر دوره نتیجه دلخواه خود را کسب کنید.


کتاب تمرین تمام بخش های کتاب اصلی را پوشش می دهد و با ارائه تمرین های کاربردی برای بخش های مختلف کمک می کند تا نکات آموزشی هر درس را به خوبی یاد بگیرید. موضوعات و سرفصل های این کتاب به گونه ای انتخاب شده است که شما برای رویارویی با موقعیت های مختلف به خوبی آماده می کند. قسمت های متنوع برای مکالمه و تمرین های مرتبط با آن ترس گفت و گو و صحبت کردن شما به زبان ترکی را به خوبی از بین می برد.


گردآوری تمام نکات گرامری هر درس در قالب یک بخش مجزا به راحتی تمام قواعد دستوری و ساختار گرامری زبان ترکیه ای را به شیوه ای ساده در اختیار شما قرار می دهد تا با یک نگاه به راحتی بتوانید قواعد گرامری ترکیه ای را مرور کنید.در هر سطح این مجموعه شما تمام لغات ضروری برای مکالمه و نوشتن را به خوبی فرا خواهید گرفت. آموزش لغات از طریق تصاویر کمک می کند تا به بهترین شیوه آن ها را به خاطر بسپارید. هم چنین تطابق سرفصل ها و محتوای آموزشی این کتاب ها با فرهنگ و زبان مردم ترکیه ای اثربخشی این کتاب ها را به شدت بالا برده است.


5-مجموعه کتاب استانبول ISTANBUL :


مجموعه کتاب استانبول بعنوان یک دوره آموزشی کامل 5 سطحی برای یادگیری ترکی از مقدماتی تا پیشرفته برای زبان آموزانی که هیچ آشنایی با زبان ترکیه ای ندارند بسیار مناسب است. هر سطح دارای یک کتاب اصلی، یک کتاب تمرین وفایل صوتی است.


هر کتاب دارای 6 درس است و هر درس دارای بخش های مختلفی برای آموزش گرامر، مکالمه و نوشتار و مهارت شنیداری است. در پایان هر درس فهرست لغات جدید گردآوری شده است که کمک می کند تا شما راحت و سریع واژگان جدید را یاد بگیرید.متد آموزشی سرگرم کننده این کتاب برای زبان آموزانی که قصد دارند به طور خودآموز زبان ترکی را یاد بگیرند بسیار کاربردی و مناسب است. محتوای درس های این کتاب نمایان گر فرهنگ و طرز فکر مردم ترکیه است بنابراین به شما کمک می کند تا پیش از سفر به این کشور با فرهنگ این کشور آشنا شده و زبان ترکیه ای را کاربردی تر یاد بگیرید. این مجموعه توسط اساتید نام دار، مجرب و حاذق زبان ترکیه ای تالیف شده است.


آزمون تومر TOMER:


عزیزانی که قصد مهاجرت برای تحصیل یا کار را دارند،لازم است که حتما در آزمون تومر شرکت کرده و نمره مدنظر را آورده باشند.


در اینجا به بررسی آزمون تومر برای علاقه مندان به شرکت در این آزمون می پردازیم:


آزمون تومر به عنوان یکی از معتبرترین مدارک زبان ترکی استانبولی، پیش نیاز اصلی ورود به دانشگاه‌های دولتی و ترک زبان کشور ترکیه است. تومر نام اختصاری مرکز آموزش زبان ترکی استانبولی تلقی می‌شود و آزمون تومر همانند مدارک زبان انگلیسی تافل و آیلتس از اهمیت زیادی برای تحصیل در ترکیه و ورود به دانشگاه‌های این کشور برخوردار است.


آزمون تومر دارای سطوح مختلفی از سطح A1 تا سطح C1 است و مجموع نمرات دریافتی شما در این آزمون بیانگر سطح شما در زبان ترکی استانبولی خواهد بود. دوره زبان ترکی استانبولی و آزمون تومر شامل ۱۲ سطح است که شامل ۴ سطح مبتدی، ۴ سطح متوسط و ۴ سطح پیشرفته می‌شود.


انواع مدارک و آزمون تومر:


تومر شامل چهار مدرک Elementary Certificate ، Intermediate Certificate، Upper-Intermediate Certificate ، Diploma می‌شود که دو مدرک اولی برای سطوح مقدماتی و متوسط و دو مدرک بعدی برای سطوح بالاتر از سطح متوسط و پیشرفته صادر می‌گردد. در پایان هر دوره، دانشجو ملزم به گذراندن و قبولی در آزمون نهایی دوره مذکور برای ارتقا به سطح بالاتر است؛


آزمون نهایی در پایان هر دوره زبان ترکی استانبولی برای سنجش چهار مهارت اصلی زبان دانشجو در هر سطح از آزمون زبان تومر گرفته می‌شود و در صورتی که فردی قادر به پاس کردن یکی از مهارت‌های آن سطح نباشد ملزم به شرکت در امتحان جبرانی خواهد بود و همچنین در صورتی که در بیش از یک مهارت زبان ترکی رد شود ملزم به تکرار دوره به صورت کامل خواهد بود.


بر این اساس جزئیات دوره‌های مختلف آزمون زبان ترکی و یا همان آزمون تومر به شرح زیر است: با توجه به جدول بالا،  متقاضیان شرکت کننده در کلاس‌های تومر در سطح A1 توانایی عمومی ارتباط و رویارویی با سوال و جواب ساده، در سطح A2 از دانش اولیه زبان و توانایی مکالمه در مورد مباحث ساده و قابل پیش‌بینی برخوردار می‌گردند.


دانشجویان با گذراندن کلاسهای سطوح B1 و B2 آزمون تومر به ترتیب از دانش متوسط زبان ترکی برای رویارویی با شرایط روزمره و دانش مناسب برای توصیف موضوعات مختلف برخوردار شده و در نهایت با گذراندن سطح C1 و دریافت دیپلم تومر، از دانش زبان ترکی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی و توانایی ورود به بازار کار کشور ترکیه و همچنین تعامل با همکاران و کارفرمایان برخوردار خواهند شد.


منابع آزمون تومر TOMER:


1-مجموعه کتاب های هیتیت HITIT:


مجموعه 3 جلدی ینی هیتیت به طور اختصاصی برای آماده سازی زبان آموزان برای شرکت در آزمون تومر طراحی شده و یکی از معتبر ترین منابع آزمون تومر است.


مجموعه کتاب های ینی هیتیت محصول بیش از 20 سال تجربه دانشگاه آنکارا ترکیه و مرکز تحقیقات تومر است. این مجموعه در سه سطح به طور کامل زبان آموزان را با زبان و فرهنگ ترکی آشنا کرده و به شیوه ای کاربردی از پایه ای ترین مسائل مانند الفبای ترکی تا مبحث پیشرفته را آموزش می دهد. هر سطح دارای یک کتاب اصلی یا کتاب دانش آموز، کتاب تمرین و کتاب راهنمای معلم است.


2-کتاب اموزش ترکی استانبولی جلالی:


کنسولگری ترکیه در تهران:


نام سفیر : دریا اورس


آدرس سفارت خانه: تهران، خیابان فردوسی، چهاراره استانبول


تلفن Santral  0982135951100


ایمیل embassy.tehran@mfa.gov.tr


روز و ساعت کاری: یکشنبه تا پنج شنبه 9:00–12:30

 

برای خرید تک یا عمده از فروشگاه اینترنتی پیک زبان با شماره های 02166479056 و همراه 09190220709 در (تلگرام , واتس آپ) با ما در ارتباط باشید.

ID Instagram : @peyke_zaban

 

11 شهریور 1400
تعداد بازدید: 125
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.peykezaban.com

نظرات

فروش انواع کتاب های زبان خارجی انگلیسی , آلمانی , فرانسه ,ترکی استانبولی و دیگر زبان های زنده دنیا در قالب های  آموزشی , دانشگاهی , مهارتی , آزمون ها و... در فروشگاه اینترنتی پیک زبان با کادری مجرب و با سابقه فراهم گردیده است. متقاضیان محترم می توانند در کمترین زمان ممکن بدون مراجعه حضوری از تمامی نقاط کشور اقدام به خرید اینترنتی کتاب زبان نمایند.

با تشکر مدیریت فروشگاه پیک زبان

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×