تقویت مکالمه زبان فرانسوی

متن کامل

در این مقاله تمریناتی را که برای تقویت مهارت مکالمه زبان فرانسه نیاز است را به شما آموزش می‌دهیم.


لازم است هر زبان جدیدی را به صورت مرتب تمرین کنید، زبان فرانسه نیز دارای قواعد خاص خود است که باید به خوبی آن ها را بیاموزید تا بتوانید به آسانی صحبت کنید .


از چه تمریناتی برای تقویت مهارت مکالمه زبان فرانسه استفاده کنید؟


با توجه به نتایج بدست آمده زبان آموزان برای تقویت مکالمه زبان فرانسه از روش های گوناگونی استفاده می کنند تا بتوانند به صورت روان و واضح به این زبان صحبت کنند. همانطور که برای یادگیری هر زبان جدیدی لازم است به صورت مرتب تمرین کنید، زبان فرانسه نیز دارای قواعد خاص خود می باشد که لازم است به خوبی آن ها را بیاموزید تا بتوانید به آسانی صحبت کنید.


1. شرکت در کلاس های آموزش زبان فرانسه


یکی از روش های بسیار موثر برای موفق شدن در صحبت کردن به صورت روان به این زبان، شرکت در دوره های آموزش مکالمه زبان فرانسه و کلاس های با کیفیت زبان فرانسه می باشد تا با انجام تمرین های مناسب و تکرار بتوانید علاوه بر توسعه هر کدام از مهارت های اصلی زبان خود به خوبی به زبان فرانسوی صحبت کنید. کلاس های خوب زبان فرانسه معمولا از استاندارد بالایی در آموزش برخوردار هستند و شما می توانید علاوه بر یادگیری نکات و قواعد، به صورت زنده با معلم خود صحبت کنید و از منابع آموزشی به روز برای درک بهتر این زبان استفاده کنید.


2. تبادل دیدگاه به زبان فرانسوی


اما به خاطر داشته باشید که تنها مطالعه منابع خوب و استفاده از روش های موثر آموزشی برای زبان آموزان ممکن است کافی نباشد. در حین یادگیری و مطالعه لازم است که اعتماد به نفس و انگیزه خود را بالا ببرید و به همین منظور می توانید با دوستان خود درباره دشواری هایی که در یادگیری زبان فرانسه با آن مواجه می شوید صحبت کنید. مشورت و تبادل دیدگاه ها موجب می شود که درک بهتری از روند پیشرفت خود داشته باشید و با راه حل های گوناگون بتوانید بهتر این زبان را بیاموزید و از آن استفاده کنید.


3. گفت و گو با دوستان


از آن جایی که زمان های کلاس های آموزش زبان فرانسه محدود می باشد، لازم است بخش دیگر از زمان های مطالعه و یادگیری خود را با دوستانتان سپری کنید و درباره موضوعات رایج و کاربردی به زبان فرانسه با آن ها گفتگو کنید. البته به خاطر داشته باشید که صحبت کردن شما با دوستانتان به زبان فرانسه تنها موجب تقویت مهارت اسپیکینگ یا صحبت کردن نمی گردد، بلکه شما با این روش سعی خواهید کرد که مهارت شنیداری خود را نیز تقویت کنید.


4. تقویت مهارت لیسنینگ


شاید فکر کنید که مهارت شنیداری در صحبت کردن شما تاثیر گذار نمی باشد، اما این باور کاملا اشتباه است. اگر به روند یادگیری زبان کودکان بیندیشید متوجه خواهید شد که آن ها در ابتدا به صحبت های دیگران گوش می دهند. در واقع شما با گوش دادن به صحبت های افراد بومی فرانسوی زبان و همچنین دوستان خود که سطح زبان فرانسه آن ها حداقل متوسط است، خواهید توانست که خود را با تلفظ عبارت های گوناگون در زبان فرانسه آشنا کنید.علاوه بر یادگیری تلفظ کلمات و عبارت ها قادر خواهید بود که با انواع صدا ها و زمان سکوت ها در زبان فرانسه بیشتر آشنا شوید. به خاطر داشته باشید که روان صحبت کردن به معنای سریع صحبت کردن نیست و لازم بتوانید در زمان های مناسب سکوت کنید تا با تفکر بیشتر منظور خود را به شکل واضح تری بیان کنید.

                                                                                               

برای ایجاد تنوع و جلوگیری از خستگی در روند مطالعه خود، می توانید یک روز به خصوص یا چند ساعت را برنامه ریزی کنید تا تنها با هم کلاسی های خود به زبان فرانسه صحبت کنید و منظور خود را با استفاده از این زبان برسانید. برای مثال می توانید برنامه ریزی کنید که با یکدیگر به خرید کردن بپردازید و یا ورزش مورد علاقه خود را انجام دهید و در طول زمان به زبان فرانسه صحبت کنید.در چنین حالتی سوالات بسیاری نیز ممکن است برای شما بوجود آید که مرتبط با نحوه بیان کردن مطالب و صحیح بودن آن ها خواهد بود. می توانید سوالات خود را بر روی کاغذی یادداشت کنید تا در کلاس های آموزشی از معلم خود درباره آن ها سوال بپرسید.


5. مطالعه به زبان فرانسه


همانطور که شما یک زبان جدید را می آموزید، در عین حال درک خود را از فرهنگ بیشتر خواهید کرد و درباره تاریخ، هنر، سینما و بسیاری از موارد دیگر چیز های زیادی خواهید آموخت. به خاطر داشته باشید که بهتر است سعی کنید در هنگام مطالعه متون زبان فرانسه در مطالعات خود تنوع داشته باشید و انواع متن ها و مقالات را مطالعه کنید.به عنوان مثال شما می توانید یک برنامه هفتگی برای خود درست کنید و برخی از روز ها را به مطالعه روزنامه و مجله های گوناگون اختصاص دهید و در روز های دیگر به مطالعه کتاب های داستان با موضوع مورد علاقه خود بپردازید. در صورتی که تازه شروع به یادگیری زبان فرانسه کرده اید، بهتر است که از کتاب های داستان کودک که دارای جملات ساده و کلمات و عبارت های ساده تری است استفاده کنید.پس از آشنا شدن بیشتر با عبارت های زبان فرانسه و اصطلاحات آن می توانید بیشتر درباره موضوعات گوناگون با افراد دیگر صحبت کنید. در کلاس های مکالمه زبان فرانسه سعی می شود که زبان آموزان بتوانند درباره موضوعات مختلف اجتماعی صحبت کنند تا در برقراری ارتباط با دیگران با دشواری مواجه نشوند. به عنوان مثال اینکه چگونه آدرس مکانی را به زبان فرانسوی سوال کنید، بتوانید با دوستان خود احوالپرسی کنید و اینگونه موضوعات، برای زبان آموزان سطوح ابتدایی از اهمیت بسیاری برخوردار است.معمولا آموزش نکات و مطالب بر اساس اهداف زبان آموزان صورت می گیرد. ممکن است که شما مایل باشید با یادگیری بهتر زبان فرانسه بتوانید در هنگام سفر کردن به کشور های فرانسوی زبان به خوبی با افراد گوناگون صحبت کنید و سفر خوبی داشته باشید. همچنین برخی زبان آموزان به منظور اهداف تحصیلی برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی لازم است تسلط بالایی در درک و استفاده از زبان فرانسه داشته باشند تا بتوانند مشغول به مطالعه شوند.برای اینکه بتوانید در عرض چند ماه سطح زبان فرانسه خود را بالا ببرید، لازم است به صورت مکرر و پیوسته به یادگیری این زبان بپردازید و البته انجام چنین کاری نیازمند یک برنامه آموزشی موثر می باشد که معمولا زبان آموزان در کلاس های زبان فرانسه خوب از چنین مزیت هایی بهره مند می گردند.به خاطر داشته باشید تسلط بر مکالمه زبان فرانسه نیازمند تمرین و گذر زمان است و توسعه دیگر مهارت ها همچون گوش دادن، نوشتن و خواندن نیز در تقویت مکالمه فرانسه شما تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.


معرفی کتاب های آموزشی تقویت مهارت مکالمه فرانسوی


کتاب آموزش مکالمات فرانسه در 90 روز


کتاب زبان فرانسه Communication en dialogues


کتاب زبان فرانسه Communication progressive du français


کتاب زبان فرانسه DITES-MOI UN


کتاب زبان فرانسه Exercices D’Oral


کتاب زبان فرانسه Focus : Paroles en situations


کتاب زبان فرانسه Le Petit Livre des liaisons

برای خرید تک یا عمده از فروشگاه اینترنتی پیک زبان با شماره های 02166479056 و همراه 09190220709 در (تلگرام , واتس آپ) با ما در ارتباط باشید.

ID Instagram : @peyke_zaban

30 تیر 1400
تعداد بازدید: 84
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.peykezaban.com

نظرات

فروش انواع کتاب های زبان خارجی انگلیسی , آلمانی , فرانسه ,ترکی استانبولی و دیگر زبان های زنده دنیا در قالب های  آموزشی , دانشگاهی , مهارتی , آزمون ها و... در فروشگاه اینترنتی پیک زبان با کادری مجرب و با سابقه فراهم گردیده است. متقاضیان محترم می توانند در کمترین زمان ممکن بدون مراجعه حضوری از تمامی نقاط کشور اقدام به خرید اینترنتی کتاب زبان نمایند.

با تشکر مدیریت فروشگاه پیک زبان

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×