معرفی مجموعه کتاب تاپ ناچ (Top Notch)

متن کامل

مجموعه کتاب­های Top Notch جهت آموزش زبان بین المللی انگلیسی،بار اول در سال 2006 میلادی توسط انتشارات پیرسون لانگمن به چاپ رسید. این سری شامل 4 کتاب است که زبان آموزان را از سطح A1 به سطح B1 می­رساند. در ادامه، زبان ­آموزان دو کتاب تحت عنوان Summit می­خوانند که آن­ها را از سطح B2 به سطح C1 می­رساند. نویسندگان این سری کتاب­ها جٌن سَسلو و آلن آشر هستند. خانم سَسلو نویسنده کتاب­های متعددی برای نوجوانان و جوانان است. او زبان انگلیسی را در تمام سطوح، در آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی درس داده است. وی بیش از سی سال است که برای معلمان زبان­های خارجی کارگاه­های آموزشی برگزار می­کند و روش­های تدریس را به آنان می­آموزد. آقای آشر نیز سال­ها زبان انگلیسی تدریس کرده است، و روش­های تدریس را به معلمان آموخته است. او برنامه­ ریز، مشاور و نویسنده چندین سری از کتاب­های آموزش زبان انگلیسی بوده است. او همچنین وسایل کمک آموزشی فراوانی را برای فراگیران زبان انگلیسی در سنین مختلف طراحی و آماده کرده است. وی کتاب­های مختلفی برای نوجوانان و جوانان نوشته است، و دوره ­های آموزشی آنلاین مختلفی برای معلمان برگزار کرده است.

در خرید کتاب­ Top Notch و خرید کتاب Summit سعی شده تا به تمام مهارت­ های زبان از جمله خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن پرداخته شود. اما، آنچه شاید بیش از همه مورد توجه قرار گرفته است مهارت گوش کردن و صحبت کردن است. تمرین­های کار محور و واقعی این کتاب زبان ­آموز را در موقعیت ­های کاربردی مختلفی قرار می­دهد که به او کمک می­کند راجع به مسائل مختلف صحبت کند. در این مجموعه کتاب­ ها هر فصل با چند هدف مشخص شده آغاز می­گردد و در پایان فصل توقع می­رود که زبان­ آموزان به این اهداف دست پیدا کرده باشند. از ویژگی­های ارزشمند دانلود کتاب تاپ ناچ بیان کلمات و جملات کاربردی در مکالمه های کوتاه است. این مکالمات گرامر درس جدید را نیز در خود دارند، و با توجه به کوتاه بودن آن­ها، دانش آموزان می­توانند این مکالمات را در کلاس و ظرف مدت کوتاهی حفظ کنند. البته، نویسندگان این کتاب­ها نیز در کارگاه­های آموزشی که برای معرفی این کتاب­ها برگزار کرده ­اند، به اهمیت حفظ کردن این مکالمات اشاره کرده ­اند.از دیگر مشخصات مهم این کتاب­ها فایل­های صوتی است که تقریبا برای تمام بخش­های کتاب از جمله مکالمات و متن­های ریدینگ آماده شده است. این ویژگی به زبان­ آموزان کمک می­کند تا بتوانند در زمان کار کردن روی یک مهارت زبانی، مهارت دیگری (یعنی مهارت شنیداری) را نیز تقویت کنند. بخش تقویت کلمات که در انتهای کتاب آمده است نیز به بالا بردن تعداد کلمات زبان ­آموزان کمک می­کند. در سال 2011، وقتی ویرایش دوم مجموعه کتاب­ Top Notch و ویرایش دوم کتاب Summit به چاپ رسید، دو بخش جدید در انتهای کتاب تحت عنوان تقویت گرامر و تقویت نوشتار اضافه شدند. این دو بخش کاستی­هایی که در طول پنج سال استفاده از ویرایش اول کتاب­ها احساس شده بود را برطرف می­کردند. البته در ویرایش دوم، تغییراتی همچون اضافه کردن تمرین­های شنیداری بیشتر، تغییر در ترتیب ارائه نکات و مباحث گرامری، و تغییر متن­ها در بخش ریدینگ هم به چشم می­خورد. در راستای بهبود بیشتر این سری کتاب­ها، در سال 2016 ویرایش سوم کتاب­ Top Notch و ویرایش سوم Summit به چاپ رسید. در این ویرایش نیز تغییراتی همچون بهبود گرافیک و طراحی کتاب، افزایش میزان تمرین­های گرامر، و وسایل کمک آموزشی به چشم می­خورد. برای ویرایش سوم، تمرین­های آنلاین بیشتر، فلش کارت­های آنلاین، و اپلیکشن کتاب­ها نیز طراحی شده است. برای پی بردن به تغییرات شکل گرفته در این سری از کتاب­ها، در ادامه درس یک از کتاب Top Notch Fundamental و درس یک از خرید کتاب Summit 1 مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خرید کتاب Top Notch 3rd

بررسی درس اول  Top Notch Fundamentals در سه ویرایش مختلف

از همان ابتدا، مکالمات تمام درس­ها دارای فایل صوتی بوده­ اند و به لحن، تلفظ، و لهجه اهمیت داده شده است. در قسمت کلمات جدید درس، در تمام سه ویرایش فایل­های صوتی در دسترس بوده ­اند که به بالا بردن درک شنیداری و آموزش تلفظ درست کمک می­کند. در ویرایش اول، بعد از آموزش کلمات جدید، یک بخش شنیداری در نظر گرفته شده است که سپس به آموزش گرامر منتهی می­شود. اما، در ویرایش دوم و سوم، بعد از آموزش کلمات جدید، گرامر درس به صورت یک سری جملات مطرح شده است. در هر سه ویرایش، بعد از طرح گرامر تمرین­های مرتبط به آن آورده شده است. در ویرایش دوم و سوم، یک بخش دیگر به تمرین­های گرامر، تحت عنوان تمرین دو نفره، اضافه شده است. این بخش به بالا بردن مهارت صحبت کردن زبان ­آموزان کمک می­کند. در هر سه ویرایش، در انتهای هر درس از سه درس یک فصل، زبان آموزان باید یک مکالمه واقعی راجع به خود بسازند و نشان دهند که هدف آن درس را فرا گرفته­اند. در هر سه ویرایش، در انتهای هر فصل یک صفحه برای مرور هر سه درس در نظر گرفته شده است که با ارائه یک تصویر و با کمک کلمات و گرامر کل فصل، از دانش ­آموزان خواسته می­شود تا به صحبت کردن بپردازند. در نهایت، باید به این نکته اشاره کرد که، یکی از بارزترین تغییراتی که بین هر ویرایش جدید و ویرایش قبلی به چشم می­خورد بهبود گرافیک و طراحی کتاب است

 

آموزش لغات جدید در کتاب­ های تاپ ناچ Top Notch و سامیت Summit

معمولا کلمات جدید در بخش مجزایی تحت همین نام مطرح شده­ اند. در انتهای هر کتاب، در قسمتی تحت عنوان تقویت کلمات یا Vocabulary Booster کلمات مرتبط بیشتری مطرح شده است. تمام این بخش­ها دارای فایل صوتی هستند که به تلفظ صحیح کلمات و بهبود مهارت شنیداری زبا ن­آموزان کمک می­کند.

 

آموزش تلفظ در کتاب­ های  تاپ ناچ Top Notch و سامیت Summit

از سطح پایه تا آخرین سطح توجه به سزایی به مبحث تلفظ شده است. هر درس بخش تلفظ جداگانه­ای دارد و به آموزش نشانه ­های فونتیکس می­پردازد. این بخش همچنین به مسائلی همچون ترکیب­های صدا، تاثیر صداهای مجاور روی یکدیگر، لحن، و غیره نیز می­پردازد. همچنین در انتهای کتاب، بخشی با عنوان جدول تلفظ در نظر گرفته شده است که نشانه­ های تلفظ کلمات را به صورت کلی ارائه می­کند.

 

آموزش گرامر در کتاب ­های تاپ ناچ Top Notch و سامیت Summit

گرامر در هر درس در بخشی مجزا و به شکل جملاتی که از مکالمه یا متن ریدینگ استخراج شده است مطرح می­شود. بعد از طرح نکته گرامری مورد نظر، یک یا دو تمرین مرتبط آورده شده است، و سپس با کمک همان گرامر گفتگوی کوتاهی بین دو زبان­ آموز صورت می­گیرد. در انتهای هر فصل قسمتی برای مرور گرامر آن فصل در نظر گرفته شده است. همچنین هر درس تمرین­های مربوط به خود را در قسمت Grammar Booster و کتاب کار دارد. در ویرایش دوم و سوم، نرم­افزار تمرین بیشتر گرامر نیز در نظر گرفته شده است. همچنین، در ویرایش سوم این کتاب­ها، تمرین­های آنلاین نیز موجود می­باشند.

 

آموزش مهارت شنیداری(Listening) در کتاب ­های تاپ ناچ Top Notch و سامیت Summit

این سری کتاب­ها دارای فایل­های صوتی برای تقریبا تمام بخش­ها می­باشند. این ویژگی کمک می­کند تا معلمان بتوانند از تک ­تک این بخش­ها به عنوان یک تمرین برای تقویت توانایی شنیداری زبان ­آموزان استفاده کنند. همچنین، در هر درس و پایان هر فصل از کتاب اصلی بخش­های مختلفی برای تقویت این مهارت در نظر گرفته شده است. معمولا دانش­آموزان با هر بار گوش کردن به فایل­های صوتی باید کارهای مشخصی را انجام دهند. در کتاب کار نیز بخش­هایی برای سنجش این مهارت در نظر گرفته شده است.

 

آموزش مهارت صحبت کردن (Speaking) در کتاب ­های Top Notch و کتاب Summit

کتاب­ Top Notch و قیمت کتاب Summit با استفاده از موقعیت­های واقعی مختلف برای ارائه مطالب جدید، این امکان را به زبان ­آموزان می­دهند که با کلمات و جملات کلیدی هر موقعیت آشنا شوند. با ارائه ویرایش­های جدید، این مجموعه آموزشی توانسته است مسائل روز را در خود بگنجاند و زبان­ آموزان را به صحبت کردن راجع به آن­ها ترغیب کند. مکالمات کوتاهی که در هر درس مطرح می­شود دارای کلمات، اصطلاحات و نکات گرامری کاربردی هستند و حفظ کردن آن­ها برای دانش ­آموزان یک هدف اصلی است که به سادگی حاصل می­شود. تمرین­ های گروهی و دو نفره­ای که در این سری کتاب­ها در نظر گرفته شده است نیز به برقراری تعامل بین زبان­آموزان و بهبود مهارت صحبت کردن آن­ها کمک زیادی می­کند.

 

آموزش مهارت خواندن (Reading) و درک مطلب در کتاب­ Top Notch و کتاب  Summit

در این مجموعه آموزشی، در انتهای هر درس یک متن برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب در نظر گرفته شده است. بعد از هر متن دو یا چند تمرین مختلف آورده شده است. این متن­ها دارای کلمات و اصطلاحات مختلفی هستند که به مبحث یادگیری کلمات کمک می­کند. در کتاب کار نیز در هر درس یک متن در نظر گرفته شده است که کلمات و اصطلاحات متفاوتی از کتاب اصلی دارد. اگر تمرکز این مجموعه کتاب­ها را روی این مهارت با تمرکز آن روی مهارت­های دیگر مقایسه کنیم، شاید به نظر برسد که اهمیت کمتری به این مهارت داده شده است. برای جبران این کاستی می­توان از کتاب­های کمک آموزشی دیگر همچون سری کتاب های Active reading استفاده کرد و این ضعف احتمالی را برطرف کرد.

 

آموزش مهارت نوشتاری (Writing) در کتاب Top Notch و کتاب Summit

در انتهای هر فصل از این کتاب­ها یک نکته راجع به نگارش متون مطرح شده است. در ادامه معمولا یک یا چند تمرین برای یادگیری بیشتر آن نکته یا نکات می ­آید. سپس موضوعی مطرح می­شود که زبان ­آموزان با توجه به آن برای جلسه آینده متنی را آماده می­کنند و سعی می­کنند که در آن نکات نگارشی جدید، کلمات جدید، و گرامر جدید درس را استفاده کنند. همچنین در انتهای کتاب بخشی با عنوان تقویت نوشتار یا Writing Booster در نظر گرفته شده است که به نکات بیشتری می­پردازد و تمرین­های بیشتری برای درک بهتر نکات جدید ارائه می­کند. در کتاب کار نیز بخشی به سنجش مهارت نوشتاری اختصاص داده شده است که در مجموع زبان­ آموز را آماده نوشتن متون مورد نیاز در دنیای واقعی می­کنند.

 

21 مهر 1399
تعداد بازدید: 17
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.peykezaban.com

نظرات

فروش انواع کتاب های زبان خارجی انگلیسی , آلمانی , فرانسه ,ترکی استانبولی و دیگر زبان های زنده دنیا در قالب های  آموزشی , دانشگاهی , مهارتی , آزمون ها و... در فروشگاه اینترنتی پیک زبان با کادری مجرب و با سابقه فراهم گردیده است. متقاضیان محترم می توانند در کمترین زمان ممکن بدون مراجعه حضوری از تمامی نقاط کشور اقدام به خرید اینترنتی کتاب زبان نمایند.

با تشکر مدیریت فروشگاه پیک زبان

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×