متد آموزشی کتاب های speak out (اسپیک اوت)

متن کامل

در مطلب پیش رو به طور کامل و مفصل کتاب اسپیک اوت را که برای تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی طراحی و نوشته شده است را بررسی خواهیم کرد. مجموعه کتاب های Speak Out یک دوره کامل 8 سطحی آموزش مهارت مکالمه از سطح مبتدی تا فوق پیشرفته به لهجه بریتانیایی است که با همکاری شرکت BBC Learning English توسط انتشارات لانگمن به چاپ رسیده است. در حال حاضر در سراسر جهان این مجموعه انتخاب اول برای تدریس و آموزش مهارت مکالمه است. در ادامه با ویژگی های این مجموعه آشنا می شوید.

 

هر سطح مجموعه دارای 3 کتاب اصلی و منابع آموزشی جانبی دیگر است که در ذیل هر کدام را برایتان تشریح کرده ایم:

 

کتاب دانش آموز اسپیک اوت Speak Out Student book

در هر سطح در 12-10 درس و هر درس در قالب 4 بخش به آموزش مهارت مکالمه، مهارت شنیداری، تلفظ و درک مطلب پرداخته می شود. شاید بگویید ساختار این کتاب ها مانند سایر کتاب های عمومی آموزش زبان است. اما این طور نیست. تمام بخش ها در این کتاب مکالمه محور است. قسمت های مختلف این کتاب در راستای توانمند سازی دانشجویان در برقراری ارتباط، افزایش دانش مهارت مکالمه تدوین شده است.

 

 کتاب تمرین اسپیک اوت Speak Out Workbook

کتاب تمرین تمام بخش های کتاب اصلی را در بر میگیرد. به تفکیک هر درس بخش های مختلف برای تمرین گرامر، مکالمه، لغات و ... در این کتاب آورده شده است. در این کتاب بخش های متنوعی برای مرور و تمرین از طریق فایل های صوتی به صورت آنلاین وجود دارد. با انجام تمرینات این کتاب و مرور شما به راحتی بر مفاهیم کتاب اصلی مسلط می شوید و مکالمه و سایر مهارت های مرتبط با آن را تقویت می کنید.

 

کتاب معلم اسپیک اوت Speak Out Teacher’s book

این کتاب یک راهنمای کامل برای مدرسان است. با استفاده از این راهنما، مدرسان به طیف وسیعی از نکات آموزشی، راهنمای صفحه به صفحه آموزش هر درس و جزئیات مفاهیم هر بخش دسترسی دارند.

 

هر بخش پیشنهاداتی برای نحوه تدریس بهتر و نکات مکمل ارائه شده است. متن تمام فایل های صوتی، متن تمام کلیپ های آموزشی، آزمون های مختلف برای هر درس به همراه پاسخنامه از دیگر ویژگی  کتاب راهنما است. با وجود این کتاب دیگر هیچ ابهامی هنگام تدریس نداشته و با اعتماد به نفس کامل مطالب را آموزش می دهید.

 

MyEnglishLab Speak Out

خرید اینترنتی Speak out پکیجی کامل برای یادگیری است. با پورتال آنلاین زبان آموزان به راحتی و در هر زمان به انبوهی از مطالب آموزشی در بخش های مختلف (گرامر، مکالمه، تلفظ، درک مطلب) دسترسی دارند. کتاب تمرین آنلاین، نمایش ایرادات، تمرینات اضافی، آزمون های مختلف برای هر درس، کلیپ های مصاحبه ای BBC و امکانات دیگر از جمله ویژگی های این پورتال است.

 

Activetech Speak Out

دیگر آن زمان گذشت که مدرسان با تعداد زیادی کتاب، جزوه و منابع دیگر به کلاس می رفتند. با این ابزار دیجیتالی راحت تدریس کنید. کافیست  DVD  را در کامپیوتر قرار دهید و با سرعت و به آسانی کلاس خود را مدیریت کنید. نمایش تمام محتوای کتاب اصلی، نمایش تمام ویدئوها، فایل صوتی همراه با زیرنویس، آزمون ها و فعالیت های گروهی از جمله امکانات Activetech است.

اما این مجموعه چه ویژگی هایی دارد که سطح مکالمه زبان آموزان قبل و بعد از مطالعه این مجموعه فرق می کند؟

 

Listening

یکی از مهم ترین مهارت های لازم برای برقراری ارتباط و تسلط بر مهارت مکالمه، تقویت مهارت شنیداری است.در بخش های مختلف به مهارت شنیداری در این کتاب پرداخته شده است. هر درس با یک مکالمه شروع می شود. شما باید با گوش دادن به فایل صوتی مکالمه، به سوالات مرتبط پاسخ دهید. در واقع با یک تیر چند نشان زده می شود. هم با عبارات مرتبط با موضوع آشنا می شوید. هم نحوه صحیح تلفظ کلمات را یاد می گیرید و هم مهارت شنیداری شما تقویت می شود. لازم به ذکر است متن تمام فایل های صوتی در آخر کتاب ارائه شده است.

 

Grammar

مهارت مکالمه به معنای ردیف کردن کلمات به شیوه ای صحیح است. پس باید با ساختار دستوری جملات و نحوه درست استفاده از کلمات به خوبی آشنا باشید. گرامر در این کتاب کاملا مکالمه محور آموزش داده می شود. عباراتی که در هر مکالمه به کار رفته شده است از لحاظ گرامری بررسی می شود و شما به شیوه ای کاربردی یاد می گیرید که چگونه باید از  آن ها در مکالمات خود استفاده کنید.

 

Writing

هر چه قدر شما بتوانید بهتر بنویسید،  در برقراری ارتباط با دیگران موفق تر عمل می کنید. در این قسمت در قالب موضوعات کاربردی و کاملا منطبق با نیازهای روز نحوه نگارش نامه، درخواست، توصیف کردن شرایط و... آموزش داده می شود.  تمرینات این بخش هم کاملا مکلامه محور است. از شما خواسته می شود تا یک دوست، همکار و یک شخص دوم غائب را فرض کنید و خطاب به او بنویسید. همه چیز مهیاست تا شما راحت و روان گفت و گو کنید.

 

Vocabulary

در این قسمت تمام واژگان، اصطلاحات و کلمات کاربردی متناسب با موضوع درس را یاد می گیرید. نحوه به کار بردن کلمات هم قوانین خاصی دارد که در صورت پیروی از آن ها سطح مکالمه شما پیشرفت چشم گیری می کند. به همین منظور در بخش واژگان  در قسمتی تحت عنوان Rules  نحوه صحیح کاربرد کلمات آموزش داده می شود. لازم به ذکر است در این قسمت تلفظ واژگان نیز آموزش داده می شود.

 

Reading

این بخش با ارائه یک متن مرتبط با موضوع درس نحوه درک مطلب و استنباط متون را یاد می گیرید. برقراری ارتباط یک فرآیند چند جانبه است. ترکیب مهارت های مختلف و تسلط بر تک تک آن هاست که شما را به یک سخنران تمام عیار تبدیل می کند.

 

Function

در این بخش با شنیدن یک مکالمه و انجام تمرینات مرتبط به آن مهارت شنیداری شما و مکالمه شما هم زمان تقویت می شود. عبارات مناسب و رایج برای به کار بردن در یک مکالمه را یاد می گیرید و با لغات مرتبط با موضوع درس آشنا می شوید. به نظر نمی رسد در هیچ کتاب دیگری تا این حد مهارت های ضروری در راستای تقویت مهارت ارتباطی باشد.

 

 

Speaking

حالا وقتش رسیده که آموخته های خود را بسنجید  و  به طور مستقیم با همکلاسیان خود گفت و گو کنید. البته به غیر از این بخش، در تمام بخش ها ی هر درس یک یا دو بار به طور خاص به مهارت مکالمه در قالب فعالیت گروهی پرداخته می شود.

 

DVD Preview

برای این که بهتر کلیپ های آموزشی را یاد بگیرید، بهتر است نسبت به نکات آن پیش زمینه ای داشته باشید. برای همین در این بخش، با آموزش نکات مربوط به واژگان ذهن شما برای مشاهده کلیپ آماده می شود.

 

DVD Review

در این بخش باید فیلم های آموزشی   BBC  را مشاهده کنید. برای یادگیری عمیق تر و درگیری بیشتر شما با مفاهیم تمریناتی مرتبط با موضوع کلیپ ها تدوین شده است. فیلم های آموزشی فوق العاده جذاب BBC کاملا با موضوع درس مرتبط بوده و شما را با یک موضوع واقعی در زندگی روزمره آشنا می کنند. کاربردی بودن این کتاب در این جا کاملا به اثبات می رسد.

 

LOOKBACK

در پایان هر درس تمریناتی در بخش های مختلف اعم از گرامر، واژگان، مکالمه و غیره ارائه شده است. پرونده هر درس بعد از این که شما به خوبی تمرین کردید در این بخش بسته می شود.

 

از دیگر بخش های مفید این کتاب باید Photo bank  اشاره کنیم. در این قسمت دایره واژگان  زبان آموزان به شیوه ای جذاب با متصل کردن لغات به تصویر مربوط، وسیع می شود.

 

Language bank 

بخش دیگر این کتاب است که به طور خلاصه و مفید گرامرهای هر  درس را تشریح کرده است. با نگاهی کوتاه بر این بخش تمام نکات گرامری هر درس را مرور کنید  و تمرینات مربوط به آن را انجام دهید.

 

برای خرید کتاب Speak out میتوانید با کمترین قیمت و بهترین کیفیت چاپ در بازار ایران از طریق سایت پیک زبان اقدام نمایید.

 

11 شهریور 1399
تعداد بازدید: 36
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.peykezaban.com

نظرات

فروش انواع کتاب های زبان خارجی انگلیسی , آلمانی , فرانسه ,ترکی استانبولی و دیگر زبان های زنده دنیا در قالب های  آموزشی , دانشگاهی , مهارتی , آزمون ها و... در فروشگاه اینترنتی پیک زبان با کادری مجرب و با سابقه فراهم گردیده است. متقاضیان محترم می توانند در کمترین زمان ممکن بدون مراجعه حضوری از تمامی نقاط کشور اقدام به خرید اینترنتی کتاب زبان نمایند.

با تشکر مدیریت فروشگاه پیک زبان

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×